Książki wspomagające rozwój mowy najmłodszych dzieci.

Książki dla najmłodszych, wspomagające rozwój mowy:

• "Pucio uczy się mówić" Marta Galewska- Kustra (wyrażenia dźwiękonaśladowcze, pierwsze słowa)
  • "Pucio mówi pierwsze słowa" Marta Galewska - Kustra (słowa)
  • "Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania" Marta Galewska - Kustra (mowa zdaniowa, nauka stosowania reguł gramatyki)
  • "Księga dźwięków", Wyd. Dwie Siostry (wyrażenia dźwiękonaśladowcze)
  • "Widzę - słucham - mówię. Odgłosy zwierząt. cz. I" Iwona Michalak - Widera (wyrażenia dźwiękonaśladowcze)
  • " Widzę - słucham - mówię. Odgłosy z otoczenia" Książeczka rozwijająca mowę malucha, Iwona Michalak - Widera
  • "Bobik i łapa" Beata Borowiecka - Buczko, Iwona Michalak - Widera (krótka książeczka z bardzo prostymi odgłosami i słownictwem)
  • "Zaczynam mówić" Iwona Michalak - Widera (samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze)
  • "Już mówię" Iwona Michalak - Widera (pierwsze sylaby i słowa)
  • "Kocham czytać" Jagoda Cieszyńska (samogłoski, sylaby, słowa, zdania)
  • Pierwsza Książka Mojego Dziecka, Seria Cała Polska czyta dzieciom (rymowane, wpadające w ucho wierszyki)
  • "Ulubione wierszyki 2-latka", Wyd. Zielona Sowa (rymowanki, piosenki)
  • "Przygody Myszki Misi", Małgorzata Stelmach - Lewandowska (krótkie opowiadanie nasycone wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi, z płytą CD)
  • Seria "Kicia Kocia" , Anita Głowińska (przygody kotki w formie krótkich opowiadań)
  • "Z muchą na luzie ćwiczymy buzię" (ćwiczenia buzi i języka wplecione w opowieść o muszce Fe-Fe)
  • "Od obrazka do słowa" Gry rozwijające mowę dziecka. Hanna Rodak, Danuta Nawrocka (zestaw obrazków z każdej dziedziny życia)
  • Seria "Krok po kroku - jak rozwijać mowę dziecka", Katarzyna Szłapa,  Iwona Tomasik, Sławomir Wrzesiński (w zestawie obrazki, płyta CD, ćwiczenia, gry).

Książki poleca logopeda Jolanta Idzikowska