Współpraca międzynarodowa

Współpraca międzynarodowa.

W marcu 2016  roku pierwsza grupa nauczycielek z naszego przedszkola wzięła udział w mobilności edukacyjnej „Training for infant school teachers” w ramach Programu Erasmus+. Partnerem programu ze strony Wielkiej Brytanii była szkoła Lincoln Christ’s Hospital School, a osobą odpowiedzialną za prawidłowe zaplanowanie oraz realizację kursu był Chris Williams. Celem programu było wzbogacenie warsztatu pracy o nowe doświadczenia w zakresie nauczania języka angielskiego oraz przełamanie barier językowych. Ponadto ważne była wymiana pomysłów i doświadczeń pomiędzy nauczycielami obu państw. Program obejmował wyjazd pięciu grup nauczycielek z różnych przedszkoli w Zduńskiej Woli.

Efektem wyjazdu grupy drugiej, która wyjechała do Lincoln w październiku 2016 roku była propozycja współpracy ze strony placówek Monks Abbey Primary School oraz North Cockerington z naszą placówką, którą przyjęliśmy.

Współpraca polega na wymianie informacji i zdjęć o najważniejszych wydarzeniach z życia przedszkola/szkoły, zajęciach oraz zabawach na placu zabaw. Taka wymiana zainspirowała nas do wzbogacenia terenu placu zabaw w ścieżkę sensoryczną oraz szałasy. Ponadto stale wzbogacamy nasze zajęcia o doświadczenia naszych brytyjskich partnerów.

W ubiegłym roku zorganizowaliśmy warsztaty dla rodziców „kartka na Boże Narodzenie” podczas których wspólnie z dziećmi tworzyli kartki, które zostały wysłane do placówek odwiedzanych podczas kursu.

Przygotowaliśmy również maskotkę – kotka, którą kolejna grupa nauczycielek przekazała placówkom Monks Abbey Primary School oraz North Cockerington.

W marcu podczas szkolenia „Preventic Failure: Leading for Success” (Erasmus+) dwie nauczycielki miały okazję po raz kolejny odwiedzić obie placówki. Miłym zaskoczeniem była wystawa poświęcona współpracy pomiędzy naszymi placówkami w North Cockerington.

W najbliższym roku szkolnym również planujemy współpracę w celu poprawy jakości pracy oraz wprowadzania nowych rozwiązań metodycznych do naszej codziennej pracy.