Informacja Administratora

Projekt Unijny

Informacje Ogólne

Publiczne Przedszkole nr 3 Wesoła Trójeczka realizuje projekt " Wsparcie edukacji przedszkolnej w Publicznym Przedszkolu nr 3 Wesoła Trójeczka w Zduńskiej Woli współfinanoswany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskiego dla Łódzkiego 2021-2027.

Główne zadania projektowe to:

dostosowanie istniejącego pomieszczenia do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami

wyposażenie sal do realizacji zajęć dodatkowych

organizowanie dodatkowych zajęć wyrównujących szanse edukacyjne 150 dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów

podnoszenie kompetencji/ kwalifikacji zawodowych 12 nauczycieli

Grupa docelowa:

150 dzieci (79 dziewczynek/ 71 chłopców) w wieku przedszkolnym ( zgodnie z Ustawą Prawo Oświatowe), w tym troje dzieci z niepełnosprawnościami, które zamieszkują wg Kodeksu Cywilnego, uczą się na terenie Powiatu Zduńskowolskiego.

12 nauczycieli, którzy zamieszkują wg Kodeksu Cywilnego, pracują, uczą się na terenie Powiatu Zduńskowolskiego.

Celem głównym projektu jest wspieranie równego do dobrej jakości edukacji przedszkolnej 150 w tym 3 z niepełnosprawnościami, które zamieszkują, uczą się na terenie Powiatu Zduńskowolskiego poprzez dostosowanie i wyposażenie miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz rozszerzenie oferty placówki o zajęcia dodatkowe wyrównujące szanse edukacyjne w zakresie stwierdzonych deficytów oraz podnoszenie kompetencji 12 nauczycieli w okresie od 08.2024 do 07.2026.

Rezultaty projektu:

Dostosowanie i wyposażenie sal do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami

Realizacja działań w zakresie edukacji włączającej w odniesieniu do grup, które najbardziej potrzebują wsparcia, tj: koncentracja na dzieciach z niepełnosprawnościami lub niedostosowanych społecznie i zapewnienie im równego dostępu do wysokiej jakości edukacji.

Zatrudnienie dodatkowej kadry do prowadzenia zajęć specjalistycznych ( logopeda)

Rozszerzenie oferty edukacyjnej o organizacje i prowadzenie zajęć dodatkowych dla 150 dzieci w tym 3 z niepełnosprawnościami, w tym z zakresu kluczowych, wspierających umiejętności intra - i interpersonalnych, ekologicznych i zwiększających szanse edukacyjne.

Doskonalenie kompetencji / kwalifikacji 12 nauczycieli do pracy z dziećmi w tym ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi

Opracowanie strategii i scenariuszy do zajęć dotyczących zapobieganiu dyskryminacji.

Całkowita wartość projektu: 742 302,50 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 668 072, 25 PLN

REKRUTACJA DO PROJEKTU

Jeżeli jesteś rodzicem/ opiekunem prawnym dziecka uczęszczającego do Publicznego Przedszkola nr 3 Wesoła Trójeczka w Zduńskiej Woli zapisz swoje dziecko na zajęcia dodatkowe.

Tematyka zajęć dodatkowych:

Wesoła Trójeczka koduje i programuje - zajęcia z robotyki i kodowania 6h/ m-c

Mali Odkrywcy Wesołej Trójeczki - 4,5 h/ m-c

Dzień Małych Odkrywców - 1szt

Wesoła sensoplastyka - 12h/ m-c

Dogoterapia - łącznie 12h

Eko-przedszkolak - łącznie 36h

Kółko szachowe - 6h/ m-c

zajęcia logopedyczne

Dogoterapia - 1,5 h/ m-c

zajęcia terapeutyczne Poznajemy Świat Zmysłami ( z elementami SI) - 12h/ m-c

terapia Biofeedback - 12h/m-c

wycieczka do Centrum Nauki i Techniki EC1 -1 szt

wycieczka do Eksperymentarium w Łodzi- 1 szt

wycieczka do Centrum Rozrywki bajkowy labirynt - 1 szt

Uczestnikami zajęć będą wszystkie dzieci, łącznie 150 dzieci, wycieczka dla 100 dzieci starszych 4-6 lat, zajęcia grupowe, łącznie 3 wyjazdy.

Zajęcia odbywać się będą w Publicznym Przedszkolu nr 3 Wesoła Trójeczka w Zduńskiej Woli oraz w ogródku przedszkola lub w formie wyjazdowej.

Dodatkowo wspieramy również nauczycieli naszego przedszkola, zgodnie z przeprowadzoną diagnozą oddelegujemy 12 nauczycieli do udziału w szkoleniach / kursach/ studiach podyplomowych:

Integracja Sensoryczna z diagnozą - studia podyplomowe

Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum Autyzmu - studia podyplomowe

Arteterapia w edukacji - studia podyplomowe

Terapia ręki - kurs kwalifikacyjny

Biofeedback kurs I i II stopnia

Rozwiązania lego education dla przedszkoli - szkolenie

Szkolenie z programowania i kodowania photon.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w biurze projektu oraz zostały przesłane do nauczycieli pracujących w Publicznym Przedszkolu nr3 Wesoła Trójeczka w Zduńskiej Woli oraz rodziców/ opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola nr 3 Wesoła Trójeczka w Zduńskiej Woli.